KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 12555377
nr 1255 5377
Erik Jerken
(1898-1947), Sverige
Färgkrita, Landskap, signerad. 21x24
Erik Jerken, född 1898 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 20 maj 2019
kl 18:08:50
20/5 17:16:41
100 kr
20/5 18:03:51